آینه کاری منزل در شیراز

آینه کاری در شیراز

آینه کاری دکوراسیون منزل

هنر آینه کاری از هنرهای سنتی ایران است که عمدتاً در تزئینات داخلی بناهای تاریخی به ویژه اماکن متبرکه کاربرد دارد. آینه کاری را می توان واپسین ایتکار هنرمندان ایرانی در گروه های زیبا دانست که ایرانیان در معماری داخلی و تزئین دورون بنا به کار گرفته اند. در واقع به اجرای طرحهای منظم و نقش های متنوع به وسیله قطعات کوچک و بزرگ آینه برای تزئین سطوح داخلی بنا هنر آینه کاری می گویند. با توجه به بناهای تاریخی و زیبایی که در شهر شیراز وجود دارد این هنر در اکثر خانه ها و منازل شیراز وجود دارد. تیم دکوراسیون میر عظیمی نیز که متخصص در زمینه آینه کاری منزل در شیراز است همراه شما خواهد بود تا طرح های مدنظرتان را پیاده سازی و اجرا کند و بهترین را به شما ارائه دهد.


همانطور که مشخص است برای تزئین دکوراسیون داخلی منازل از عناصر مختلفی می توان استفاده کرد تا در نهایت ظاهری زیبا، جذاب و منحصر به فرد در فضای خانه فراهم شود. از بین این عناصر آیینه ها یکی از عناصری هستند که هم جنبه تزیینی دارند و هم یک وسیله کاربردی در قسمت‌های مختلف خانه محسوب می‌شوند و در بسیاری از موارد، آنها می‌توانند با بزرگتر جلوه دادن فضای منزل استفاده ویژه ای در دکوراسیون داخلی، مخصوصاً در خانه های کوچک داشته باشند. آینه کاری منزل فقط مختص به‌جای خاصی نیست و در تمامی فضای خانه با توجه به سلیقه شخصی کارفرما و طراح نصب می‌شود. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمایید بازتاب نور است زیرا هرچه بازتاب نور در آینه بیشتر باشد فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. در صورتی که شما قصد آینه کاری منزل را دارید می توانید با مجموعه میرعظیمی همراه شوید تا این تیم به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهد.


آینه کاری دکوراسیون منزل | دکوراسیون میرعظیمی
آینه کاری در شیراز | دکوراسیون میرعظیمی

بایدها و نبایدهای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه

درباره فواید و نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه صحبت کردیم اما نیاز است بدانید که همیشه و همه جا به همین سادگی نمی‌توان از آینه استفاده کرد و همانند هر وسیله دیگر، بایدها و نبایدهایی در به کارگیری آینه نیز وجود دارد که دانستن آن به شما کمک می‌کند دکوراسیون بهتری برای خانه خود ایجاد کنید. در ادامه برخی از باید ها و نباید های استفاده از آینه در دکوراشیون داخلی منزل را برای شما مطرح می کنیم تا شما با دید باز اقدامات لازم برای آینه کاری منزل را شروع کنید.

۱. از آینه‌های بزرگ برای فضای کوچک استفاده کنید.
۲. آینه را در نقاط کور خانه نیاویزید.
۳. آینه را در نقطه کانونی اتاق قرار دهید.
۴. بیش از حد از آینه در اتاق خواب استفاده نکنید.
۵. از قوانین فنگ شویی برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه پیروی کنید.
۶. از آینه به روی سقف استفاده نکنید.
۷. از وسایل آینه کاری شده استفاده کنید.
۸. بهتر است آینه را روبروی پنجره قرار ندهید.


انواع مدل آینه کاری در شیراز:

طراحان و تکنسین های تیم میرعظیمی با تمامی مدل ها و روش های آینه کاری آشنایی کامل را دارند و زمانی که شما تصمیم به آینه کاری منزل را میگیرید این انتخاب با شماست که کدام روش را انتخاب کنید چرا که تیم زبردست میرعظیمی تمامی روش های آینه کاری را برای شما انجام می دهند. در ادامه به توضیح مدل های آینه کاری می پردازیم تا شما بتوانید بهترین را انتخاب کنید و درصورتی که نیاز به مشاوره برای انتخاب مدل آینه کاری منزل در شیراز را دارید می توانید با تیم میرعظیمی ارتباط برقرار نمایید.


آینه کاری جورچین
این نوع از آینه کاری که در آینه کاری به سبک اسپرت بیشتر استفاده می شود از اشکال مربع و مستطیل در کنار هم استفاده می شود.

آینه کاری مدرن
در این نوع آینه کاری از فرم ها با خطوط شکسته متفاوت تراش می خورند و طرح های جدیدی را از کنار هم قرار گرفتند ایجاد می کنند.

آینه کاری اسلامی
در این نوع از آینه کاری از قطعات ریز برای به وجود آوردن فرم های معماری اسلامی مانند اسلیمی و گره ها استفاده می شود.

آینه کاری لوزی
از اشکال لوزی آینه در این مدل از آینه کاری استفاده می شود. یکی از راج ترین اجراهای آینه کاری می باشد در طراحی فضاهای کلاسیک و رسمی تر استفاده می شود .

آینه کاری هندسی
در این نوع از اجرای آینه کاری از فرم های هندسی منظم یا نامنظم در کنار هم استفاده می شود.

آینه کاری کلاسیک
آینه کاری که با به کار بردن قطعات ریز و شکسته در اندازه های گوناگون اجرا می شود.

آینه کاری آنتیک
یک نوع از آینه کاری که در اجرای آینه از تکنیکی خاص استفاده می شود. جیوه آینه در قسمت هایی از آینه توسط موادی از بین می رود و به آینه شکل قدیمی می دهد. این نوع آینه ممکن است در کنار انواع دیگری از آینه ها به کار رود. در آینه کاری کهنه کاری بیشتر از آینه کاری آنتیک از این نوع از آینه ها استفاده می شود.

آینه کاری گل و بوته
طرح هایی با نقوش گیاهی بر روی آینه برش می خورند. ممکن است که قطعات برش خورده آینه برای کنارهم قرارگرفتن بدین شکل نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

آینه کاری حجمی
یک نوع دیگر از اجرای آینه کاری که با در کنار هم قرار گرفتن آینه ها به صورت حجمی استفاده می شود. معمولا در این نوع ، حجم های مخروطی و هرمی روی سطح تشکیل می شوند.

انواع شکل های آینه کاری که به کار میرود شامل آینه لوزی ، آینه دایره ای ، آینه مربع قطری ، آینه ذوزنقه ای ، آینه آجری و آینه ذوزنقه ای می باشد.

اجرا تزئینات چوبی در اتاق خواب | دکوراسیون میرعظیمی

قیمت آینه کاری ساختمان در شیراز

دانستن قیمت آینه کاری ساختمان از آن جهت اهمیت دارد که در یکی دو سال اخیر، استفاده از آینه برای دیوار لابی و پذیرایی خیلی مد شده است. آینه نه تنها نمای داخلی را مطابق مد روز می‌سازد بلکه، استفاده از آن به دلیل شفافیت و انعکاس بالای نور، باعث وسعت و دلبازی در محیط زندگی می‌ شود. افرادی که به دنبال فضایی لوکس و زیبا هستند می توانند از انواع آینه‌ های ابزار و تراش خورده در منزل‌ شان استفاده کنند. به کارگیری آینه در دیوارها یا سقف، جذابیت فضا را چندین برابر می کند. اما عوامل متعددی تاثیر مستقیمی بر هزینه آینه کاری به بستگی دارد که این عوامل به شرح زیر می باشد.

۱. نوع تراش آینه
لبه‌ های آینه، طی فرایند کارگاهی و دستگاهی تراشیده می‌شوند تا حالت زاویه‌ دار پیدا کنند و به شکل قابی دورتادور آینه را بگیرند. این فرایند را تراش آینه می‌گویند.

۲. رنگ آینه
بسته به این‌که در طراحی آینه کاری دیوار یا سقف چه رنگی را به عنوان رنگ غالب در نظر گرفته‌اید؛ ممک است آینه کار قیمت را کمی بالا و پایین ببرد. با این حال می‌توانید چانه بزنید و روی رقم کلی فاکتورتان تخفیف بگیرید.

۳. مدل آینه کاری
بسته اینکه مدل اینه کاری کدام یک از مدل های آینه کاری اسلامی، آینه کاری جور چین، آینه کاری لوزی، آینه کاری مدرن، آینه کاری کهنه کاری، آینه کاری گل و بوته، آینه کاری کلاسیک و ... باشد میزان هزینه نیز متفاوت خواهد.


نصب آینه کاری ساختمان

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت آینه کاری ساختمان مهارت در نصب آن است. به عبارتی شما ممکن است آینه را به افراد تازه کار سفارش دهید اما نصب ناشیانه و ارزان آنها سبب خطرات جبران ناپذیر برای شما و ساکنان ساختمان شود.

هزینه حمل در آینه کاری

قیمت حمل آینه های بسته به تعدد دفعات رفت و آمد وانت و یا کامیون دارد. مثلا برای یک واحد زیر ۲۰۰ متر مربعی، وانت با یک مسیر رفتن، میتواند آینه را به مشتری تحویل دهد. که این تعداد میزان هزینه را افزایش و یا کاهش می دهد.

دوخت روتختی در شیراز | دکوراسیون میرعظیمی

مخلوط آینه کاری

مخلوط آینه کاری از پودر سنگ ، سیمان سفید و سیاه استفاده می شود و برای چسباندن قطعات کنار یکدیگر استفاده می شود. نسبت سیمان و پودر سنگ در مخلوط آینه کاری ۱ به ۳ واحد می باشد. البته مخلوط آینه کاری به صورت آماده در بیرون فروخته می شود.

ژ 1-21

انتخاب پرده سالن پذیرایی منزل در شیراز می تواند یک کار سخت باشد چراکه انتخاب پرده مناسبی که هارمونی لازم را با دیگر المان های دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کند کار ساده ای نیست. پرده های پذیرایی منزل در انواع مختلف حریر، رومن، کتان و ساتن تولید و اجرا می شوند که هر یک را بایستی با توجه به سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد. در این مقاله با دکوراسیون میرعظیمی همراه باشید تا به بررسی نحوه انتخاب پرده منزل بپردازیم.

ژ 1-15

شاید برخی افراد در وهله اول به دکوراسیون دفتر کار خود اهمیت ندهند، اما دکوراسیون دفتر کار یکی از بخش های مهم دفتر کار به شمار می آید، دلیل آن این است که دکوراسیون محیط دفتر کار موجب انرژی بالای کارمندان مجموعه می شوند و در نتیجه راندمان کاری بالا میرود. در طراحی دکوراسیون دفتر کار می توانید با رعایت نکاتی که ما در این مقاله برای شما شرح می دهیم محیطی پر انرژی و زنده بسازید که تمامی افراد تیم انرژی بالای خود را در طول روز حفظ نمایند. با ما همراه باشید.

ژ 1-14

یکی از نکات مهمی که در موفقیت یک فروشگاه بسیار تاثیر گذار است، دکوراسیون جذاب آن می باشد. با جذاب بودن و کاربردی بودن دکوراسیون فروشگاه به طبع اجناس چیدمان بهتری در فروشگاه دارند که موجب بیشتر به چشم آمدن محصولات می شود. یک سری اصول در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه باید رعایت شود تا محصولات مورد توجه مشتریان قرار بگیرند و به فروش بیشتر فروشگاه کمک کند. در این مقاله می خواهیم به بررسی نکات و اصول طراحی دکور فروشگاه بپردازیم.

ژ 1-13

چیدمان اتاق خواب تاثیر زیادی در روحیه افراد خواهد داشت دلیل آن هم این است که افراد برای دفع خستگی و استراحت به اتاق خواب می روند. اگر اتاق خواب طراحی دلنشین و آرامش بخشی داشته باشد می تواند حس خوبی در فرد ایجاد کند. تعیین مکان المان های مختلف اتاق خواب مانند، تخت خواب، میز و کمد از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که می تواند به جذابیت اتاق خواب کمک کند وجود آینه در اتاق خواب است.

ژ 1-12

یکی از راه های سریع در تغییر دکور منزل که نظر طراحان دکوراسیون داخلی را جذب کرده است دیوارپوش ها یا دیوارکوب ها می باشد. تیم دکوراسیون میر عظیمی در شیراز با سالها سابقه درخشان آماده ارائه خدمات انواع دیوار کوب در شیراز می باشد. رنگ یا کاغذ دیواریاز رایج ترین نمونه های تزئین دیوارها است، ولی امروزه برای طول عمر بیشتر و همچنین ظاهری متفاوتتر، انواع دیوارپوش را برای پوشش دیوارها انتخاب میکنند. انواع مدل های دیوار کوب در شیراز با تیم میرعظیمی.

ژ 1-11

ترکیب صحیح و زیبای رنگ ها تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل و زیبایی آن خواهد داشت. هر رنگ تاثیرات روانی بخصوصی را روی روحیه افراد می گذارد. در طراحی دکوراسیون منزل، انتخاب رنگ برای دیوارها، سقف و قسمت های مختلف خانه از لحاظ روانی بسیار مهم است. زیبایی و تاثیر روانی رنگ ها از فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ برای وسایل منزل و بخش ها مختلف آن است و هر رنگ فضای خاصی را به منزل شما می دهد. در این مقاله برخی از رنگ ها را برای دکوراسیون منزل بررسی می کنیم.

ژ 1-10

طراحی دکوراسیون داخلی امروزه با پیشرفت علم طراحی و خلاقیت طراحان بسیار گسترده شده است، سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی باعث امکان طراحی هر طرحی که مد نظر شما است را با هارمونی تمامی اجزای دکوراسیون قابل اجرا باشد. سبک طراحی داخلی مدرن و طراحی داخلی مینیمال امروزه دو مورد از پرطرفدار ترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در کشور ما می باشد. این سبک ها طی سالها تکامل پیدا کرده اند و امروزه بسیار پر طرفدار هستند.

ژ 1-7

نورپردازی نما به نوعی معرف نوع و کیفیت ساختمان است. معماری در شب به اندازه معماری در روز پر اهمیت است. وظیفه افزایش زیبایی و معرفی کاربری های مختلف در شب بر عهده نورهای مصنوعی است که آن را نورپردازی نما می نامیم. نما به عنوان عامل ارتباط دهنده و جذب کننده افراد بسیار اهمیت دارد. نورپردازی ساختمان باعث افزایش چشمگیر زیبایی و عظمت ساختمان ها می شود زیرا نمای ساختمان در شب به دلیل نبود نور کافی به چشم نمی آید.

ژ 1-6

نمای سرامیکی جز جدیدترین نماهای ساختمان است.از آنجا که نمای ساختمان به عنوان اولین المانی است که بیننده آن را مشاهده می کند انتخاب طرح و متریال مناسب در آن از اهمیت بالایی یرخوردار است.استفاده از سیمان سفید،سیمان سیاه و سنگ از دیریاز رواج داشته اما با ظهور سرامیک ، تحولی عظیم در صنعت سازه و ساختمان ایجاد شد. در واقع تولید سرامیک نشان دهنده پیشرفت مهندسی متالورژی در عمران است. سرامیک از تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ برخوردار می باشد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.