آیا نمای سرامیکی گزینه مناسبی برای ساختمان شماست؟

دکوراسیون میرعظیمی

نمای سرامیکی جز جدیدترین نماهای ساختمان است.از آنجا که نمای ساختمان به عنوان اولین المانی است که بیننده آن را مشاهده می کند انتخاب طرح و متریال مناسب در آن از اهمیت بالایی یرخوردار است.استفاده از سیمان سفید،سیمان سیاه و سنگ از دیریاز رواج داشته اما با ظهور سرامیک ، تحولی عظیم در صنعت سازه و ساختمان ایجاد شد. در واقع تولید سرامیک نشان دهنده پیشرفت مهندسی متالورژی در عمران است. سرامیک از تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ برخوردار می باشد.علاوه بر وجود تنوع زیاد در نمای سرامیکی ،مزایای قابل توجه این نما نظر اکثر کاربران را به خود جلب کرد.
مزایای نمای سرامیکی: استفاده از سرامیک در نمای ساختمان علاوه بر زیبایی بصری محاسن دیگری هم دارد. بهتر است بدانید که سرامیک مورد استفاده در دکوراسیون داخلی مثل سرامیک کف آشپزخانه، پذیرایی و … با سرامیک نمای ساختمان متفاوت است. سرامیکهای به کار رفته در نما از نوع سرامیک خشک یا فول بادی است که علاوه بر زیبایی دارای دوام بالایی ست. از این نما می توان برای کاربری های مختلف از قبیل اداری، تجاری، مسکونی، داخل ساختمان، ایستگاه مترو، پایانه و … استفاده کرد. استفاده از این نما در حوزه معماری بسیار کاربرد دارد.اما ویرگی های مثبت نمای سرامیکی چیست؟


دکوراسیون میرعظیمی
دکوراسیون میرعظیمی
دکوراسیون میرعظیمی

سازگاربودن نمای سرامیکی با شرایط مختلف آب و هوایی: یکی از مزایای نمای سرامیکی این است که در تمام شرایط آب و هوایی می توانید از آن استفاده کنید. استفاده از سرامیک در مناطق سردسیر بسیار پر کاربردتر است. سرامیک آب بسیار کمی را به خود جذب می کند و به عنوان عایق رطوبت، مانع از ورود آب به داخل ساختمان می شود. نوعی از سرامیک،به نام سرامیک خشک که به فول بادی معروف است،داری میزان جذب رطوبت کمتر از یک درصد است;بنابراین مقاومت آن در برابر یخبندان بسیار زیاد است.

سبک بودن نمای سرامیکی: از مزایای قابل توجه این نما سبک بودن آن می باشد. استفاده از سرامیک هیچگونه بار اضافی بر روی ساختمان ایجاد نخواهد کرد. این نوع نما ظاهری زیبا و مدرن به ساختمان می دهد.این ویژگی سرامیک باعث شده که در اغلب کشورها به جای سنگ در نمای ساختمان از سرامیک کنند چرا استفاده از سنگ به دلیل وزن زیاد برای ساختمان های بلند مشکلاتی ایجاد می کند.

مقاومت شیمیایی بالا: از مزیت‌های دیگر این نما می توان به مقاومت شیمیایی بالای آن اشاره کرد. این نما در برابر مواد خورنده اسیدی و بازی بسیار مقاوم است. همچنین از ثبات رنگ در مدت زمان طولانی برخوردار است. مقاومت بالای این نما در برابر خوردگی سبب می شود زیبایی ظاهری آن برای مدت زمان طولانی حفظ شود. به عبارت دیگر درخشندگی و یکنواختی این نما بسیار ماندگار است.


استفاده از نمای سرامیکی جهت افزایش ایمنی و عایق کردن ساختمان در برابر حرارت، کاهش وزن ساختمان و کاهش مصرف مصالح ساختمانی پرکاربرد است. امروزه پوشش دیواره ها با موادی از قبیل گچ، سیمان سفید، سیمان سیاه، سرامیک، ام دی اف و سنگ برای زیباسازی نمای ساختمان و زیباسازی شهر بسیار استفاده می کنند. در حال حاضر استفاده از نمای سرامیک و سنگ های نما نسبت به سایر مواد بیشتر است. سرامیک ها اغلب به صورت رنگ های یک دست در بازار موجود هستند و ترکیب آنها در نما، زیبایی و جلوه خاصی به ساختمان می بخشد.
مقاومت در برابر اشعه uv: یکی دیگر از ویژگی‌های بارز نمای سرامیکی این است که در برابر اشعه های مضر نور خورشید از قبیل اشعه UV بسیار مقاوم است. سرامیک خشک در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم بوده و نمی سوزد. بنابراین با خیال راحت می‌توان از این نوع نما استفاده کرد و جلوی آتش سوزی ساختمان را تا حدود زیادی گرفت.


دکوراسیون میرعظیمی

مقرون به صرفه بودن: استفاده از این نما برای مصرف کننده بسیار مقرون به صرفه است. زیرا نصب آن بسیار سریع و راحت است و هزینه های نمای ساختمان کاهش پیدا می کند. صرفه جویی در زمان اجرای پروژه از دیگر مزیت های نمای سرامیک خشک است. از فضای موجود بین دیوار و نما می توان جهت عبور تاسیسات مکانیکی ساختمان استفاده کرد. از دیگر مزیت های این نما این است که در صورت خرابی قسمتی از آن می توان آن بخش را جدا کرد و یک قطعه سالم جایگزین نمود.
تنوع زیاد در طرح سرامیک: اما یک ویژگی که باعث انتخاب نمای سرامیکی می شود; تنوع زیاد طرح سرامیک است.تنوع زیاد باعث شده که پاسخگوی سلیقه افراد زیادی باشد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.