طراحی دکوراسیون فروشگاه در شیراز

طراحی دکوراسیون فروشگاه شیراز  | دکوراسیون میر عظیمی

دکوراسیون فروشگاه در شیراز

طراحی دکوراسیون فروشگاه در شیراز به نظر ما علت اصلی موفقیت در فروشگاه یا کاسبی خوب نحوهد چیدمان و دکور کردن مغازه است. در قدیم به خاطر اینکه خرید فقط در یک محله انجام میشد، فروشگاه ها اهمیت چندانی به دکور نمیدادند، ولی امروزه با توجه به افزایش جمعیت و گسترش تجارتها و افزایش و رقابت برای کسب درامد اکثر فروشگاه ها بیشتر به دکور مغازه اهمیت میدهند و سعی میکنند تا بتوانند بهترین دکورهارو برای مغازه خود انتخاب کنند تا بتوانند مشتری بیشتری جمع کرده و فروش خود را بالا ببرند. البته نباید غافل شد که اکثر مردم برای خرید به فروشگاههای مجهز و شیک که دارای چیدمان بهتری هستند میروند تا بتوانند بهتر خرید کنند و هستند افرادی که حتی برای خرید هم اگر به این فروشگاهها نروند برای بازدید هم که شده یکبار به فروشگاههای شیک و مجهز میروند. بنابر این طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه شیراز بسیار مهم است.
امروزه هر فرد دارای سلیقه خاصی هست و مغازه داران باید نسبت به کالای خود و برای بهبود و افزایش فروش خود قالب و دکوری خود را به بهترین شکل طراحی کنند تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرند فروش ما به طراحی مغازه بستتگی زیادی دارد و میتواند در فروش ما تاثیر بگذارد ما سعی میکنیم تا نکاتی را در این زمینه برای شما بیان کنیم. تیم دکوراسیون میرعظیمی کلیه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی دکوراسیون فروشگاه در شیراز را با تیمی مجرب و با تجربه و با استفاده از بهترین متریال موجود در بازار انجام می دهد. تیم ما همواره دو مورد را سرلوحه کار خود قرار داده است، اول کیفیت کار و بعد رضایت مشتریان می باشد. 


طراحی دکوراسیون فروشگاه در شیراز | دکوراسیون میر عظیمی

اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه

در دکوراسیون داخلی باید اصول و نکاتی را رعایت کنیم تا بتوانیم مشتریهای بیشتری جذب کنیم و باید توجه داشته باشیم که طراحی مغازه باید نسبت به نوع فعالیت ان فروشگاه طراحی شود.

ویترین فروشگاه
بیشترین تاثیر در هر فروشگاه و میشود گفت که ارتباط مزدیکی به فروش و جذب مشتری دارد و باید شفاف و بیانگر پیام به مشتری باشد و از بهتزین لوازم و وسایل جذاب نسبت به کار خود استفاده کنیم چرا که در جذب مشتری بسیار مهم است.

طراحی درب ورودی
ورودی هر فروشگاه اهمیت بسیاری دارد و باید این قسمت را با نور پردازی و رنگبندی دقیق انجلم دهیم تا باعث جلب توجه بیشتر مشتری گردد زیا که اکثر مشتریان نه تنها ویترین مغازه بلکه ورودی مغازه را در نظر میگیرند و طراحی ما باعث جذب بیشتر مشتری میشود و چیزی که اهمیت زیادی دارد باید نور پردازی این قسمت را بیشتر و بهتر کنیم.


مسیر اصلی ورود مشتری
مسیری که مشتری وارد مغازه میشود باید جوری طراحی شود که مشتری بتواند همه مغازه را زیر نظر بگیرد و با نگاه و دید نسبت به همه فروشگاه انتخاب راحت تری داشته باشد و همچنین فروشنده نیز بهتر بتواند متوجه خرید مشتری بشود.

کف پوش فروشگاه
کف پوش فروشگاه باید جوری انتخاب شود که به خاطر رفت و امد زیاد به مرور زمان فرسوده نشود، همچنین قابلیت شستشو و تمیز کردن بالایی داشته باشد و همچنین باید از رنگی استفاده شود که همخوانی با بقیه طراحی فروشگاه داشته باشد.

چیدمان فروشگاه
اولویت بندی و چیدمان وسایل را باید به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و بتوانیم کالاهای اساسی را در ویترین فروشکاه قرار دهیم و نسبت به انها بقیه چیدمان را انجام دهیم و اجناس خاص باید حتما در جلوی چشم مشتری باشد و همچنین سعی کنیم تا اجناس خاص را در ویترین یا وسط فروشگاه در معرض دید مشتری قرار دهیم .

اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه | دکوراسیون میر عظیمی

طراحی چیدمان فروشگاه در شیراز | دکوراسیون میر عظیمی

نکات طراحی دکوراسیون فروشگاه


راحت بودن مسیر مشتری

معمولا خریداران بویژه خانمها مسیرهای شلوغ را برای خرید و دیدن فروشگاه انتخاب میکنند و بیشتر به سمت انها میروند و فروشنده باید به این نکته توجه کرده و فضای کافی جهت رفت و امد مشتری فراهم کند، در ضمن فروشنده باید مکانی را برای استراحت خریدار در نظر بگیرد تا خریدار بتواند چند دقیقه ای را برای استراحتا و نشستن وقت بگذارد.
گذاشتن چند صندلی در یک قسمت فروشگاه لازم میباشد، البته داشتن احساس ارامش برای خرید مشتری موثر بوده و همین نکته باعث میشود تا مشتری وقت برای بازدید همه فروشگاه بگذارد و چیدمان باید جوری باشد که باعث خستگی مشتری نشود.

قسمت راست فروشگاه
اکثر مشتریان زمانی که وارد فروشگاه میشوند بیشتر به سمت فروشگاه کشیده میشوند به همین خاطر در طراحی فروشگاه باید سعی کنیم که همه اجناس خاص و مهم را به این قسمت فروشگاه اختصاص دهیم و بهترین ویترین باید در این قسمت قرار بگیرد.


دیگر اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه در شیراز

علائم درب ورودی
انسانها همه نسبت به عتامتها دو نوشته ها واکنش نشان میدهند و سعی میکنند تا به انها عمل کنند به همین خاطر نوشتن کلمات و علامتها در قسمت ورودی فروشگاه باعث جلب توجه مشتری میشود و مشتری را بیه سمت فروشگاه میکشاند.

رنگ دکور

باید تا میتوانیم رنگ دکور را با رنگ اجناس مطابقت دهیم به نحوی که باعث دیدذه شدن بهتر اجناس شود و این کار خود میتواند در جذب مشتری موثر باشد و در عین حال باید دقت کنیم که رنگ طراحی و اجناس به گونه ای نباشد که باعث شلوغی فروشگاه شود.

نور پردازی و چراغها
نور پردازی و نحوه قراردادن چراغها بسیار مهم هست و همچنین استفاذه از نورهای مخفی جهت زیباتر شدن دکورها مهم است دزر ضمن نباید از همه جای فروشگاه نور یکسان باشد زاویه نور باید نسبت به هر قسمت فروشگاه متفاوت باشد.


دکوراسیون فروشگاه شیراز | دکوراسیون میر عظیمی

نتیجه گیری

با مطاله این مقاله به اهمیت بالای طراحی دکوراسیون فروشگاه در شیراز پی برده اید. تمامی المان های ذکر شده حائز اهمیت می باشند و می توانند موجب افزایش فروش شما شوند. یکی دیگر از مسائل مهم در کسب موفقیت فروشگاه، فروشنده و کارکنان می باشد. یکی از مهمترین اصولی که باید رعایت کنیم و باعث جذب بیشتر مشتری و رضایت کامل انها میشود، نحوه برخورد کارکنان و فروشندگان است برخورد دوستانه و مودبانه فروشندگان و داشتن صبر و حوصله با مشتری تا انتخاب مشتری بسیار مهم بوده و اساس این کار نیز باید در فروشگاه رعایت شود داشتن مکان استراحت سرویس بهداشتی اشپزخانه و غیره میتواند باعث شود که کارکنان و فروشندگان نیز اهمیت داده و وقت و حوصله برای مشتری بگذارند و همه اینها باعث تمرکز بالا و رفتار خوب با مشتری میشود.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.