چیدمان اتاق خواب در شیراز

چیدمان اتاق خواب | دکوراسیون میر عظیمی

چیدمان اتاق خواب چرا مهم است؟

چیدمان اتاق خواب فوت و فن زیادی دارد و باید نکات زیادی را رعایت کنیم و رعایت تکنیک ها و ایده های مناسب و صحیح بتوانیم اتاق مناسبی را بچینیم و با توجه به این که اتاق خواب ها معمولا کوچک هستند باید نهایت استفاده را از فضا بکنیم و اتاقی دلنشین و زیبا داشته باشیم با توجه به این که اتاق خواب جهت استراحت و ارامش فرد هستند، باید به انچه که در اتاق قرارمیدهیم توجه کنیم تا بتوانیم فضایی ارام بخش بوجود بیاریم. در این مقاله از شرکت دکوراسیون داخلی میر عظیمی در شیراز تا به بررسی المان های مختلف تاثیر گذار در طراحی اتاق خواب بپردازیم.
اتاق خوابهای بزرگ معمولا در چیدمان مشکل نیستند اما اتاقهایی که کوچک باشند باید با در چیدمانمان دقت بیشتری بکنیم تا از فضا نهایت استفاده را بیریم و معمولا امروزه با توجه به کوچک تر شدن خانه ها اتاقهای خواب هم بیشتر از ۱۲متر نیستند. حتی بسیاری از منازل اتاق ها زیر ۱۰ متر هستند که برای چیدمان باید بسیاری از نکات را رعایت کنیم باید در منزل اتاقی را برای خواب انتخاب کنیم که دارای پنجره باشد و بتوانیم از نور و حتی بتوانیم پنجره هارو باز کنیم تا هوای اتاق هم عوض و مطبوعتر شود.
معمولا در اتاق خواب باید نکاتی را رعایت کنیم که ما به شما کمک میکنیم تا در چیدمان اتاق وقت کمترو هزینه کمتر استفاده کنید در اتاق خواب باید به پالتهای رنگی توجه کنیم نور رسانی اتاق خواب باید جدی گرفته شود انتخاب مکان تخت خواب بسیار مهم هست انتخاب وسایل باید بر اساس متراز اتاق باشد رنگ کاغذ دیواری انتخاب رنگ دیارها کمد و میز ارایش همه در نحوه چیدمان و زیبایی اتاق خواب موثر هستند در هر اتاق خواب مبلمان ی مانند تخت پاتختی میز ارایش صندلی و وسایل شخصی وجود دارند که نحوه چیدمان آنها بسیار مهم هست، در اینجا نکاتی را برای چیدمان اتاق خواب بیان میکنیم.


طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب | دکوراسیون میر عظیمی

نکات طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب


۱. تخت خواب

درهر اتاق خوابی باید اول مکان تخت را مشخص کنیم و در چیدمان بقیه اجناس بسیار به ما کمک میکند تخت خواب نباید زیر پنجره باشد و نباید روبروی در ورودی اتاق باشد تا از بیرون قابل مشاهده نباشد تا فرد در اتاق خود احساس ارامش داشته باشد و فرد نباید دید خود در اتاق را از دست بدهد بطوریکه به همه فضای اتاق دید داشته باشد و بتواند از طبیعت بیرون پنجره اتاق هم استفاده کند.

۲. میز ارایش
میز ارایش باید در مکانی قرار بگیرد که اینه ان روبروی تخت خوابی نباشد زیرا باعث بر هم زدن ارامش خواب میشود سعی کنیم ان را کنار تخت قراهیم.


۳. استفاده از رنگهای خنثی
از رنگهای خنثی باید در قسمتهای بدنه دیوار استفاده کنیم مثل کاغذ دیواری پوستر قاب عکس و غیره زیرا باعث ارامش در هنگام خواب میشوند بهترین رنگهای خنثی برای اتاق سفید کرم و بز هستند معمولا رنگهای سبز و صورتی هم رنگهایی هستند که به فرد احساس ارامش میدهند که معمولا در اتاق خواب استفاده میشوند.

۴. رنگهای غیر خنثی
از رنگهای خنثی باید در چیدمان تخت و زمین استفاده کرد تا فضا را از یکنواختی در بیاورد رنگهایی مثل زرد قرمز صورتی که بیشتر در فرش یا رو تختی یا کوسنی استفاده میشود.

دکوراسیون اتاق خواب | دکوراسیون میر عظیمی

طراحی المان های اتاق خواب | دکوراسیون میر عظیمی

۵. کتابخانه
بهترین مکان برای کتابخانه فضای سالن میباشد اما هستند افرادی که از ان در اتاق خواب استفاده میکنند استفاده از کتابخانه به اعتقاد ما باعث از بین رفتن خواب ارام میشود و تمام انرژی فرد را میگیرد ما پیشنهاد میدهیم که استفاده نشود ولی با این حال بهتر است اگر استفاده کردیم کنار تخت باشد یا مکانی که هنگام خواب به آن دید نداشته باشیم. 

۶. اینه
استفاده از آینه هم به اعتقاد ما میتواند آرامش را هنگام خواب از بین ببرد ولی ذر صورت استفاده باید هنگام خواب پوشانده شود یا در مکانی باشد که هنگام خواب به آن دید نداشته باشیم.


۷. آکواریوم و گیاه
ما معتقدیم که استفاده از اکواریوم و گیاهان نیز در اتاق خواب باعث از بین رفتن ارامش میشود ولی انها خود نیز باعث زیبایی در اتاق خواب میشوند و در صورت استفاده و علاقه هر فرد نسبت به ان ما گیاهان را پیشنهاد میدهیم که استفاده شود تا اکواریوم تمیز تری داشته باشید.

۸. وسایل الکترونیکی
استفاده از وسایل الکترونیکی مثل تلویزیون رادیو موبایل و مودم نیز در اتاق خواب استفاده نمیشود زیرا باعث از بین رفتن ارامش فرد میشود و با توجه به داشتن اشعه مضر هم هستند.

۹. روتختی و بالشت
در انتخاب روتختی و بالشت باید از رنگهایی استفاده کنیم که ارام بخش بوده و سعی کنیم از رنگهای غیر خنثی بیشتر استفاده کنیم رنگهای مثل سبز ابی زرد قرمز استفاده کنید و حت المقدور از چند کوسنی جهت تزیین تخت استفاده کنیم.

۱۰. وسایل شخصی
سعی کنید در اتاق خواب از وسایل شخصی خود استفاده کنید برای مثال کیف خود را به دستگیره درب اویزان کنید یاکفش خود را از کمد بیرون بگذاریدبا قرار دادن ساعت یا طلای خود روی میز ارایش و چیدن ان میتوانید زیبایی خاصی به اتاق بدهید.

۱۱. لوستر
سعی کنید لوستر را نسبت به فضای اتاق انتخاب کنید و به ابعاد ان نسبت به لتاق دقت کنید و توجه داششته باشید که باید روشنایی خوبی هم به اتاق بدهد.

۱۲. کاغذ دیواری
استفاده از کاغذ دیواری یا پوستر در اتاق اهمیت خاصی داره و تا میتوانیم باید از رنگهای ملایم استفاده کنیم و سعی کنیم کاغذ دیواری برجستگی نیز داشته باشد.چیدمان اتاق | دکوراسیون میر عظیمی

نتیجه گیری

امیدواریم با نکاتی که بیان کردیم در چیدمان اتاق در شیراز کمک کرده باشیم اما باید توجه داشت زیبایی اتاق خواب شاید اهمیت کمتری داشته باشد نسبت به ارامشی که فرد در اتاق خواب نیاز دارد شاید بسیاری زیبایی را ملاک اتاق خواب بگیرند ولی ما اعتقاد داریم اتاق خواب باید راحت و احساس امنیت ارامش داشته باشد. اولویت طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید ایجاد حسی حاوی آرامش و انرژی باشد تا بتواند فرد حس خوبی را در اتاق خواب خود تجربه کند. تمامی دوازده مورد ذکر شده در این مقاله از اهمیت بالایی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب برخوردار است.
یکی از مهم ترین موارد در اتاق خواب استفاده از کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب است که فضایی گرم و دلنشین ایجاد کند. برای سفارش نصب کاغذ دیواری در شیراز می توانید با ما تماس بگیرید. یکی دیگر از مواردی که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب حائز اهمیت است، روتختی مناسب و با کیفیت می باشد برای سفارش دوخت روتختی در شیراز نیز می توانید با تیم دکوراسیون میرعظیمی در ارتباط باشید.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.