سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک روستیک دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی

طراحی دکوراسیون داخلی

همه انساهنها تلاش میکنند تا بتوانند ارامش داشته باشند روزانه چند ساعت کار و زحمت برای بدست اوردن ارامش در محیطهایی که دارند چه بیرو منزل چه داخل منزل بسیاری از افراد ارامش داخل منزل برایشان مهم هست و هستند افرادی که علاوه بر محیط منزل محیط کار هم برایشان بسیار اهمیت دارد و بدنبال بهترین طراحی برای محیط منزل و کار خود هستند و سعی میکنند محیط را با بهترین سبک برای خود و مشتریان اماده کنند نحوه استفاده از رنگها و چیدمان وسایل و اینکه چگونه انهارو با هم ست کنیم بسیار حائز اهمیت است هستند افرادی که بدون توجه به موارد طراحی دکوراسیون جهت خرید اقدام میکنند و در اخر هم دلخواه انها نیست و بسیاری از این موارد رو دیده ایم هدف ما از طراحی داخلی منزل کم کردن هزینه شما و جلوگیری از هدر دادن وقت و انتخاب مناسب برای طراحی منزل و محیط کار شماست و تمام تجربیات خود را در اختیار شما قرار بدهیم.


سبک فرانسوی دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی

سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب سبک و و انتخاب رنگ بسیار مهم است و با نتیجه به اهمیت داشتن طراحی داخلی رشته های بسیاری برای تدریس هست اما مهمتر از تدریس داشتن تجربه و مهارت هست که میتوان به مشتری برای انتخاب کمک کند و ما تلاش میکنیم تا تمام تجربه خود را در اختیار مشتریان قرار دهیم.

یکی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب سبک میباشد که ما تعدادی از بهترین سیبکهای دکوراسیون داخلی را به شما ارائه میدهیم. با ما همراه باشید تا سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم.


سبک مدرن دکوراسیون داخلی

معمولا ما را به یاد خانه هایی با چیدمان خشک و بی روح البته تمیز و مرتب می اندازد که در طراحی آن از فلز و شیشه و سنگ استفاده شده است. در سبک مدرن طراحی دکوراسیون داخلی تابلو های قدیمی دیگر جایی در دکوراسیون داخلی منزل ندارند و بیشتر سعی شده است از رنگ های مختلف در طراحی استفاده شود. 

می توان گفت که طراحی مدرن منزل نقطه مقابل طراحی سنتی می باشد و تمامی المان های طراحی سنتی را رد می کند.

پالت رنگی:خنثی(سفید،خاکستری)

سبک مدرن دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی

سبک صنعتی دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی

سبک صنعتی طراحی دکوراسیون داخلی

این سبک به کمک رنگ های گرم و تیره طراحی شده که به فضا جلوه میدهد. سبک مدرن دکوراسیون داخلی بر پایه کاربردی بودن طراحی شده است. به طوری که المان ها و اجزای مورد استفاده در این سبک همگی جنبه کاربردی دارند و کمتر بحث تزیینات مطرح است. نکته دیگری که در سبک صنعتی طراحی دکوراسیون داخلی به چشم می خورد باز بودن فضای یا به اصلاح پلان باز بودن ساختمان است.

پالت رنگی: خنثی ( سیاه، سفید، خاکستری )


سبک مینیمال طراحی دکوراسیون داخلی

سبک مینیمالیست حدود ۱۰سال است که رواج یافته این سبک همان گونه که از اسمش پیداست به کمترین چیز از هر إلمان برای طراحی داخلی بسنده میکند. قدمت این سبک به یک مکتب هنری در گذشته باز میگردد که اساس آن سادگی و دوری از هر گونه پیچیدگی فلسفی می باشد. در این سبک بایستی با استفاده از المان های ساده در اشکال هندسی مختلف طراحی زیبایی را برای دکوراسیون داخلی انجام داد. طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال امروزه به یکی از سبک های بسیار پرطرفدار تبدیل شده است دلایل محبوبیت این سبک را می توان تغییر در فرهنگ جامعه و دوری از سلطنت گرایی و نزدیک شدن سلیقه افراد به سادگی و کارآمد بودن دانست.

سبک مینیمال | دکوراسیون میرعظیمی

سبک سنتی دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی

سبک سنتی طراحی دکوراسیون داخلی

سبکی متفاوت و بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و بسیاری از افراد اینگونه سبک ها را بدون حتی مشاوره استفاده میکنند، که این کار درستی نیست و بهتر است از یک تیم متخصص طراحی برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک سنتی کمک بگیرید.
ریشه سبک طراحی دکوراسیون داخلی به دوران کلاسیک اروپا بر میگردد و طراحان سعی دارند دکوراسیون را نزدیک به طراحی داخلی آن دوران بچینند. تیم دکوراسیون میرعظیمی می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک سنتی به شما کمک زیادی کند.
این سبک در هر کشور متفاوت چیده میشود نکته جالب در این زمینه این است که، در ایران دو سبک سنتی وجود دارد ۱ -پیش از ورود ۲- پس از ورود اسلام به ایران تقسیم میشود.


سبک ترانزیشنال طراحی دکوراسیون داخلی

این سبک بیشتر از سبک سنتی و مدرن استفاده میکند مبلمانی ساده در کنار فرشهایی با طرح شلوغ و رنگهایی پر تحرک و دیوارهایی ساده استفاده میکند.
طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ترانزیشنال همانطور که از نامش مشخص است معمولا از ترکیب دو سبک مختلف ایجاد می شود.
معمولا از این سبک با نام طراحی به روز از آثار کلاسیک نیز نام برده می شود. این سبک می تواند یک سبک میانی بین سبک کلاسیک و مدرن باشد و ترکیب بهترین المان های این دو سبک توانسته است سبکی جدید و پرطرفدار به نام ترانزیشنال را ایجاد نماید که گرما، تعادل و آرامش را به منزل شما هدیه می کند.

سبک ترانزیشنال دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی

سبک فرانسوی طراحی دکوراسیون داخلی

از جمله ویژگی های این سبک میتوان به مبلمان خراطی شده، دیوارهای شلوغ، تابلوهای زرق و برق دار، اکسسوری های گران قیمت و رنگ های پر تحرک در کنار خنثی اشاره کرد. استفاده از این سبک موجب ایجاد یک فضای لوکس و مجلل در خانه می شود.
سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی بسیار شبیه به طراحی کلاسیک دکوراسیون منزل می باشد. معمولا رنگ هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی به کار می روند، رنگ های روشن مانند، سفید، بژ و طوسی روشن است.
از مهمترین المان های طراحی فرانسوی دکوراسیون داخلی نورپردازی زیاد است. کاغذ دیواری های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی از کاغذ های طرح دار و برجسته هستنند که به جلوه و لوکس بودن خانه کمک زیادی می کنند.

سبک روستیک طراحی دکوراسیون داخلی

ترکیبی از سبک صنعتی و روستایی و بیشتر از رنگ سفید استفاده میشود. در این سبک الهامات زیادی از طبیعت وجود دارد از رنگ سفید در دیوار ها زیاد استفاده شده است.
سبک روستیک سبک خانه های روستایی قدیمی آسیای شرقی و اروپای مرکزی است که امروزه با خلاقیت طراحان دکوراسیون داخلی و ترکیب آن با سبک مدرنیته ترکیبی زیبا و دلنشین از طبیعت و تکنولوژی ایجاد می شود.
یکی از مهمترین المان ها در طراحی روستیک دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ های طبیعت می باشد که حس آرامش و زندگی را به خانه می بخشد. عناصر اصلی مورد استفاده در این سبک سنگ و چوب هستند که هر دو از طبیعت می آیند و می تواند به القای حس روستایی بودن دکوراسیون کمک زیادی کند.


سبک ساحلی طراحی دکوراسیون داخلی

از این سبک در شهرهای ساحلی استفاده میشو و بیشتر از ظروف چوبی و حصیر استفاده میشود. این سبک با الهام گرفتن از طبیعت، ساحل و دریا ساخته شده است که باعث ایجاد فضایی آرامش بخش و دوست داشتنی در محیط می گردد.
این سبک به غیر از طراحی ویلا های ساحلی در خانه های مدرن و آپارتمانی نیز قابل اجرا است و با استفاده از ویژگی های ساحل و دریا در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرد. سبک ساحلی طراحی دکوراسیون داخلی منزل دارای انواع مختلفی مانند سبک مدیترانه ای و آمریکایی می باشد، که هر یک اصول طراحی مخصوص خود را دارد.

سبک ساحلی دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی

سبک ارت دکو دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی

سبک ارت دکو طراحی دکوراسیون داخلی

سبکی تجمل گرایانه هست اکثر چیدمان ان گرانقیمت و متفاوت هستند. این سبک یک جریان هنری خلاقانه ای بود که سبک معماری جدیدی را با ورود خود ایجاد کرد. آغاز این سبک به قبل از جنگ جهانی اول و در فرانسه آغاز شد. هدف این سبک در دکوراسیون داخلی، تلاش در به تصویر کشیدن استقامت و امید به آینده است.
رنگ های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون به سبک آرت دکو بسیار گسترده هستند. استفاده از فلزکاری، نقاشی های دیواری، مجسمه و نقش های برجسته از المان های مهم این سبک است.


نتیجه گیری

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار مهمه تا جایی که با انتخاب رنگ میتوانیم محیط را برای خود و مشتریان ارامش بخش کنیم و هر سبک با انتخاب رنگ زیبا می شود. یکی دیگر از موارد در دکوراسیون داخلی داشتن کتابخانه در محیط میباشد که به چیدمان ما زیبایی خاصی میدهد.
  یکی دیگر از موارد طراحی داخلی انتخاب مبلمان و فرش میباشد که باید با توجه به انتخاب سبک ما و رنگ بندی فضا انتخاب شود و بسیار حائز اهمیت است انتخاب پرده و کاغذ دیواری از موارد بسیار مهم هستند.
نحوه ترکیب رنگ بندی بین چیدمان مبل و فرش و انتخاب پرده و کاغذ بسیار اهمیت دارد و ست کردن همه این موارد کنار هم به تجربه بالایی نیتز دارد که ما به شما کمک خواهیم کرد تا انتخاب راحتی داشته باشید در بسیاری از سبکها انتخاب تابلو و اینه کاری بسیار مهم است که زیبایی خاصی به طراحی ما میده از جمله سبک فرانسوی و سبک سنتی هستند.
تیم دکوراسیون میرعظیمی در شیراز
انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل را در شیراز با بهترین متریال داخلی و تیم متخصص و مجرب در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی برای شما مشتریان عزیز اجرا می کنیم.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.