نقش رنگ ها در دکوراسیون داخلی

نقش رنگ ها در دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی شیراز

نقش رنگ ها در اندازه فضا

یکی از مهمترین المان های طراحی داخلی دکوراسیون منزل انتخاب رنگ مناسب برای بخش های مختلف خانه می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی کاری بسیار تخصصی است و قطعا بدون علم و تجربه در این زمینه نمی توان نظری داد. در این مقاله به بررسی نقش رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی منزل می پردازیم، امید است مطالعه این مقاله به شما در انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی خانه کمک کند. همچنین اگر شما برای انتخاب نهایی رنگ دکوراسیون داخلی منزل شک داشتید، می توانید با تماس با تیم پشتیبانی دکوراسیون میرعظیمی از خدمات مشاوره رنگ دکوراسیون داخلی در شیراز استفاده کنید. تیم دکوراسیون میرعظیمی با بهره بردن از افراد متخصص و مجرب در زمینه دکوراسیون داخلی منزل می توانید بهترین ترکیب رنگ را برای بخش های مختلف منزل شما انتخاب و اجرا نماید. 
رنگ های مختلف اثر های متفاوتی بر روی فضای داخلی منزل می گذارند برای مثال; استفاده از طرحهای شلوغ و تیره برای فرش و مبلمان پذیرایی کوچک، میتواند فضای شما را کوچکتر نشان دهد. بهتر است روی دیوار پذیرایی از تابلوهای بزرگ با طرحهای شلوغ استفاده نکنید، زیرا این کار موجب تاریک و کوچکتر شدن خانه میشود.
هر چقدر رنگ مبلمان و فرش شما با هم هماهنگتر باشد، حس بهتری از فضای پذیرایی و نشیمن دریافت میکنید و فضای شما هم بزرگتر به نظر میرسد. نورپردازی را جدی بگیرید و اگر خانه شما نور کافی ندارد، میتوانید از چراغهای هالوژن سقفی و لوستر پر نور استفاده کنید. استفاده از رنگهای تند و ناهماهنگ در کنار هم، فضای پذیرایی کوچک را شلوغ نشان میدهد. بهتر است برای دیوارها از رنگ روشن استفاده کنید. توجه داشته باشید که یک رنگ بودن دیوارها و یا استفاده از دو رنگ تیره و روشن در کنار هم میتواند انتخاب خوبی برای پذیرایی کوچک شما باشد. 
برای سقف میتوانید از رنگی که کمی تیرهتر از دیوارها است، استفاده کنید؛ این کار موجب بلندتر به نظر رسیدن سقف میشود. به طور کلی استفاده از رنگهای خنثی مثل خاکستری، خاکی، سفید و کرم به عنوان رنگ اصلی در یک پذیرایی کوچک مناسبتر است و برای رنگ بخشیدن به آن میتوانید از لوازم کوچک رنگی استفاده کنید.
برای اینکه پذیرایی شما تاریک به نظر نرسد، سعی کنید از پرده ساده با رنگ روشن استفاده کنید و برای بزرگتر و بلندتر به نظر رسیدن پنجره، سعی کنید پردهها را از بالاترین بخش دیوار نصب کنید. اگر دوست دارید در رنگ آمیزی دیوارها از رنگ تیره استفاده کنید، بهتر است دیوار کانونی را تیره رنگ کنید و سایر دیوارها روشن باشند. این کار موجب عمق بخشیدن به دیوار و جلوگیری از تاریک و کوچک به نظر رسیدن خانه میشود.
در ادامه مقاله به بررسی دقیق رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی می پردازیم و تاثیر هر یک را در فضای داخلی خانه بررسی می کنیم. 


دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی شیراز

راهنمای رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی ساختمان

در طراحی دکوراسیون داخلی اگاهی درباره رنگها و همچنین ست کردن رنگها در کنار هم بسیار مهم بوده و بدون در نظر گرفتن ان شاید در طراحی خلاقیت و زیبایی را نتوانیم ارائه دهیم نحوه شناخت رنگهای اصلی و فرعی و کنار هم قرار دادن آنها نسبت به طراحی و سبک مورد نظر اهمیت ویپه ای رنگها را باید به دو گروه اصلی و فرعی تقسیم کنیم.
رنگهای زرد و قرمز و ابی رنگهای اصلی هستن و بقیه رنگها فرعی در واقع مکمل هر رنگ اصلی دو رنگ اصلی دیگر هست، که باید در کنار هم قرار بگیرند تا مکمل هم بشوند اکثرا در منازل خود از رنگهای سرد استفاده میکنند و بدون در نظر گرفتن چیذمان و نوع مبلمان و فرش اما امروزه با طراحی و انتخاب سبک مشکل رنگ امیزی هم برطرف شده و به راحتی میتونید رنگ بندی رو هم در منزل خود مشاهده کنید.

شرکت دکوراسیون میرعظیمی فعال در زمینه انواع خدمات دکوراسیون در شیراز از جمله اجرای کاغذ دیواری در شیراز و اجرای انواع تزئینات چوبی دکوراسیون در شیراز می باشد. یکی از خدمات رایگان دکوراسیون میرعظیمی مشاوره برای دکوراسیون است. اگر شما برای انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی خود نیاز به راهنمایی دارید می توانید با تماس با قسمت پشتیبانی ما راهنمایی لازم را در مورد انتخاب رنگبندی مناسب برای دکوراسیون داخلی در شیراز  دریافت نمایید.نقش رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی

رنگ سفید
این رنگ به خاطر داشتن شفافیت و خاص بودن در محیطهای کوچک اپارتمانی بسیار استفاده میشود و اهمیت زیادی دارد و در ست کردن با رنگهای دیگه طراحان رو دچار مشکل نمیکند.
رنگ قهوه ای
رنگی که تا یه دهه قبل بسیار مصرف داشت و اکثر خانه رو میدید یم که با این رنگ از نظر مبل یا فرش یا پرده استفاده میکردن ولی امروزه مصرف این رنگ کمتر شده و یا همراه یه رنگ اصلی در کنار استفاده میشود.
رنگ خاکستری و قهوه ای
ترکیب این دو رنگ به خحاطر خنثی بودن بیشتر مورد استقبال قرار میگیره رنگ خاکستری رنگی گرم و بسیار پر مصرف ئ معمئلا در اکثر منازل استفاده میشود و شاید بیشتر در پرده های منازل استفاده میشود.
رنگ کرم
رنگی گرم که با رنگهای زرشکی یا نارنجی روشن کاربرد بیشتری دارد و اکثر سبکهای روز دنیا از این رنگ استفاده میکنند.

طراحی دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی شیراز

اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی شیراز

صورتی روشن
این رنگ برای فضاهایی که بسیتار شلوغ هستند و اسباب و لوازم زیادی دارند کاربرد دارد و بیشتر در اتاقهای شلوغ استفاده بیشتری میشود در کنار این رنگ میتوان رنگ زرد روشن استفاده کرد .
رنگ سبز روشن
این رنگ در دکوراسیون مصرف زیادی دارد اگر از این رنگ در دکوراسیون استفاده کردید احساس طبیعت و تعادل را بوجود امیاورید و باعث ارامش میشود.
رنگ زرد
این رنگ بسیار زیبا و ارامش بخش است و بیشتر در اشپز خانه و اتاق ها استفاده میشود و به گفته روانشناسان باعث اشتهای بیشتر و انرزی بخش است.
آبی تیره
بیشتردر اتاق خواب قابل استفاده است. روانشناسان اعتقاد دارند که این رنگ نور را منعکس میکند و هوشیاری فرد را بالا میبرد اگر از این رنگ جهت پرده و کاغذ دیواری استفاده کردید، فضایی ارام بخش به فضا میدهید; در کنار این رنگ بیشتر از رنگ نقره ای استفاده میشود.  


قرمز تیره
این رنگ به خاطر هیجان و اتنرزی که به فرد میدهد بیشتر در مکانهایس ورزشی قابل استفاده میباشد و استفاده بعه عنوان پرده در منزل هم استفاده میشود.
بنفش کم رنگ
یکی از بهترین رنگها در طراحی دکوراسیون داخلی رنگ بنفش کم رنگ است کاربرد این رنگ بیشتر در اتاق کودک یا محیطهای بازی میباشد چرا که باعث ایجاد خلاقیت در فرد میگردد و مکمل این رنگ رنگ خاکستری میباشد.
رنگ نقره ای
این رنگ بسیار زیبا و بیشتر در مکانهای شلوغ کاربرذ دارد تا از ازدحام محیط کاسته شود این رنگ در کنار رنگهای سفید و خاکستری ریباست.
نارنجی پرتقالی
این رنگ بیشتر در اتاقهای شخصی استفاده میشود و رنگی تند که باید در کنار این رنگ رنگی ملایم هم استفاده میشود تا احساس گرمی به فضا میدهد.


اجرا دکوراسیون داخلی | دکوراسیون میرعظیمی شیراز

نتیجه گیری

تمامی که در طراحی داخلی و دکوراسیون استفاده می کنید، بر فضای ایجاد شده قطعا تاثیر گذار بوده و باید قبل از اینکه رنگ ها را انتخاب کنید به درستی آنها را ارزیابی نمایید. مثلا برای اتاق خواب به این دلیل که فرد در اتاق باید عنصر آرامش را بصورت پر رنگی داشته باشد، باید رنگ های آرامش بخشی را برای آن انتخاب نمود. رنگ های آرام برای اتاق نشیمن مناسب نیست، چراکه اتاق نشیمن جایی است که، فعالیت های خانواده و کانون معاشرت ها در آن جریان دارد و بهتر است که هیجان انگیز و پر  انرژی باشد. پس برای انتخاب رنگ بخش های مختلف دکوراسیون داخلی خود بهتر است به اندازه کافی رنگ ها و فضا را بررسی کنید تا بهترین ترکیب رنگ را بتوانید انتخاب کنید.
اگر به دنبال راهنمایی و مشاور برای انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون می خواهید تیم متخصص و مجرب دکوراسیون داخلی میرعظیمی، می تواند بهترین ترکیب رنگ را برای فضای های مختلف منزل شما انتخاب نماید. از مزیت های سپردن انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی در شیراز به تیم دکوراسیون ما این است که ما می توانیم پس از انتخاب ترکیب رنگ تمامی المان ها مانند کاغذ دیواری، تزئینات چوبی، کفپوش و ... را مناسب با رنگ انتخاب شده برای شما اجرا نماید. 

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.